Ахметов подвоїв свої статки попри війну на Донбасі

230
Згідно із рейтингом Forbes, український олігарх Рінат Ахметов більше ніж вдвічі підскочив у рейтингу найбагатших людей світу – перемістився з 771 позиції на 359.

Про це ідеться у статті Наталії Лебідь «Хто допоміг Ахметову подвоїти статки?».
Як зауважила журналістка, такого результату олігарху вдалося досягнути при тому, що група «Метінвест», яка належить Ахметову, заявила про повну втрату контролю над роботою всіх своїх активів на тимчасово неконтрольованій території.
Під ударом опинилися щонайменше сім ахметовських підприємств – «Єнакіївський металургійний завод», «Єнакіївський коксохімпром», «Харцизький трубний завод», «Комсомольське рудоуправління», «Краснодонвугілля», «Донецьккокс» і ТОВ «Метален».
Імовірно, припустила авторка, бізнес Ахметова «тримається на плаву» завдяки формулі «Роттердам +», за якою розраховується вартість електроенергії.
«У ціну закладається вартість вугілля в Роттердамі та перевезення його до України. В Роттердам воно потрапляє з різних країн. Справа в тому, що ми його з Роттердаму не веземо – ми використовуємо наше українське вугілля. Просто воно зараховується в тарифах по тих роттердамських цінах», – підкреслив експерт із енергетичних питань Андрій Герус.
Іншими словами, Ахметов видобуває вугілля на своїх же, а потім компанії, котрі також належать йому, купують це вугілля і перепродують його Україні за формулою «Ротердам +».
«Через подібні викрутаси увесь фінансовий тягар лягає як на державу, так і на пересічного споживача. Адже та електроенергія, котру виробляють працюючі на вугіллі ТЕС, дедалі більше дорожчає – тариф зростає пропорційно збільшенню ціни на «роттердамський» антрацит Ахметова», – підсумувала журналістка.

Коментарi

Коментарiв