Проблема не в тому, що Україна живе за рахунок МВФ, а куди влада тринькає ці гроші – Новак

263
Рівень державного боргу в Україні поки що не критичний. Для порівняння, грецька криза почалася, коли у них держборг відносно ВВП перевищив 120%. Про це розповів очільник Комітету економістів України Андрій Новак, коментуючи ситуацію зі стрімким зростанням протягом двох поспіль місяців державного боргу України, який уже склав 71,76 мільярда доларів і затримку кредиту МВФ.

«Ситуація не критична. Зараз важливо буде продовжувати співпрацю з міжнародними партнерами. МВФ – лише один із каналів цієї співпраці і ми, як мінімум, можемо перекредитовуватись у того ж таки МВФ», – запевнив Новак.
«Боятися Україні треба не кредитів МВФ, тому що багато країн живуть у борг. Значно більші ризики полягають у тому, як країна розпоряджається кредитами», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу економіст.
«Якщо гроші, взяті в борг, запускаються в реальну економіку, аграрний сектор, то вже із зароблених грошей не становить жодних проблем повертати по графіку кошти», – стверджує фахівець.
Коментуючи відтермінування траншу для України, він зауважив, що кредитні гроші – це лише один із варіантів інвестицій.
«Якщо інвестор бачить, що він ризикує, та має сумніви в платоспроможності – логічно, що вкладання коштів під питанням. Залучені кошти – це стимул для розвитку. Виникає питання – чи є кошти, які ми беремо, саме коштами для розвитку?» – наголосив фахівець.
Він констатував, що майже усі країни світу користуються співпрацею з МВФ. На сьогодні найбільш активні – Ізраїль та Австралія, і важко назвати ці країни неефективними. Усе залежить від влади та того, як вона використовує кошти, які отримує.
«Справа не в Міжнародному валютному фонді, а в тому, як українська влада співпрацює з МВФ і використовує кредити», – підсумував Новак.

Коментарi

Коментарiв