Європейська практика чи оборудка – звідки взялась абонплата за газ

295
Експерт у галузі енергетики Андрій Герус пояснив, про що свідчить рішення Національної комісії ввести щомісячну абонплату за газ для населення із 1 квітня.

Як зауважив фахівець, європейська практика є різна, але завжди передбачаэ конкуренцію: щоб споживачі мали право обирати постачальника. У нас цього немає, тому посилання на європейську практику нерелевантне.
«Це рішення введено, по-перше, невчасно, по-друге, неправильно, а по-третє, ставка абонплати завищена», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу експерт.
«Навіть якщо впроваджувати такі зміни та встановлювати абонплату, то чому не можна такі рішення ухвалювати за рік до вступу у дію? Зараз є тисячі домогосподарств, які, окрім газового котла, встановили твердопаливний і тому газом користуються мало. Але абонплату будуть платити по повній. За цей час споживачі могли б підготуватися: хтось відмовитись від газу взагалі, хтось зменшити свою потужність на меншу (зменшити абонплату). Невже не можна ніколи подумати про споживача? Однак НКРЕКП встановило абонплату 28 березня зі вступом у дію через 3 дні – з 1 квітня», – наголосив Герус.
За його словами, розмір абонплати за газ більше всього б’є по бідних домогосподарствах, які економно споживають газ.
«Поки ціна газу росте та нижча від ринкової, усілякі абонплати та постійні платежі мають бути мінімальними. Має працювати логіка: менше спожив – менше заплатив», – зауважив енергетик.
«Споживачів обманюють, оскільки для більшості сумарний рахунок насправді виросте. І такий обман – це дуже прикро. Тому однозначно, якщо і вводити абонплату, то доцільніше це може бути в наступному році, при тому, що вона має бути нижчою», – підсумував фахівець.
Додамо, абонплата буде вираховуватись залежно від приєднаної потужності (газового лічильника) кожного споживача. Відповідно до інформації НКРЕКП, побутові споживачі будуть платити значно менше, ніж промислові.

Коментарi

Коментарiв