Обшуки у Гонтарєвої – що отримає Україна на горіхи від МВФ

289
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак запевнив, що насправді відкладення траншу МВФ з метою уточнення макроекономічних показників – лише дипломатичне формулювання, щоб не демонструвати, що стосовно української влади у Фонді зайняли жорстку позицію.

Новак переконаний, що за оцінками МВФ Київ не дуже ефективно використовував попередні кредити.
«Гроші МВФ використовуються на таку загальну статтю, яка називається макроекономічна стабілізація. Її ключовим елементом є стабілізація курсу гривні. МВФ нам три роки надавав транші, інколи здвоєні чи строєні, але стабілізації курсу немає. Цілком природно виникає запитання: куди пішли ці гроші?», – підкреслив у коментарі 24 економіст.
При цьому, за його словами, нині немає якихось валютних дисбалансів на фінансовому ринку.
Фахівець зауважив, що коливання дуже незначні, які НБУ міг би з легкістю гасити, враховуючи, що сьогодні маємо великі золотовалютні резерви – 15,5 мільярдів гривень. Проте повзуче падіння гривні триває.
Саме тому, пояснив глава Комітету економістів, складно спрогнозувати, чи МВФ надасть Україні черговий транш. На його переконання, виділять чи ні кредит – питання політичних гарантій. І це політичні переговори МВФ з найвищим керівництвом України.
Крім того, експерт запевнив, що обшуки в НБУ, які провело Національне антикорупційне бюро, в МВФ сприймуть позитивно.
«Це свідчення того, що називається боротьба з корупцією. Корупція – головний камінь спотикання для ширшої співпраці України із західними партнерами. Інше питання, чи це не завершиться лише наїздами, яких від НАБУ було багато у відношенні чиновників. Але в результаті жоден не поніс відповідальність», – стверджує Новак.
Також він зазначив, що зміст меморандуму співпраці з МВФ невідомий, а те, що оприлюднюють українські політики – це елемент піару.
«Це внутрішня процедура Фонду. Меморандум щодо надання траншу оприлюднюється після позитивного рішення ради директорів МВФ і після згоди керівництва країни. Наскільки відомо, українська сторона погодилася на оприлюднення меморандуму», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв