Живе у Відні, заробляє в Україні: хто з олігархів заробить на абонплаті за газ

217
Незабаром українці почнуть сплачувати абонплату за газ. Віддавати гроші доведеться просто за те, що вдома встановлена газова плита. Низка експертів у галузі енергетики запевнили, що ці кошти осядуть у кишені одного олігарха.

Фахівці пояснили, що компанії «Group DF», власником якої є Дмитро Фірташ, споживачі газу з 1 квітня вноситимуть абонплату за користування газом. Українці платитимуть просто за те, що підключені до послуги. Про це ідеться у сюжеті 24.
Експерти виявили механізм, як мінімізувати розмір абонплати. Виявляється, все залежить від лічильника. Чим більша його пропускна здатність, тим більше доведеться платити. Згідно з законом, споживачі можуть вимагати заміни лічильників на економніші.
«Найбільший тягар ляже на малозабезпечених людей, в яких одна плита, або, скажімо, плита і водонагрівна колонка. Тут вже субсидії не працюють. Це буде для них першочерговий платіж. Якщо люди його не сплатять, то до них прийде облгаз від Дмитра Фірташа», – зазначив колишній міністр ЖКГ України Олексій Кучеренко.
Аналізуючи цю ситуацію, він зробив цікаве припущення: якщо влада свідомо йде на такий непопулярний крок, значить має свій інтерес.
Нині транспортування газу споживачам закладене в загальний тариф. Середньостатичний українець за приготування їжі на плиті сплачуватиме від 40 до 150 гривень. Тариф у різних містах буде інший і залежатиме від кількості населення.

Коментарi

Коментарiв