Країна третього світу – експерти пояснили, як домогтися підвищення зарплат в Україні

307
В Україні іноземні компанії почнуть підвищувати зарплати, тільки якщо така тенденція намітиться на місцевому ринку праці.  Що і хто повинен робити для підвищення заробітних плат українців – у статті для ZN.UA розповів колишній народний депутат Володимир В’язівський.

«Влада, звичайно, може вмовляти інвесторів підвищувати заробітну плату українським працівникам. Але це нічого не дасть. Це нормальне явище для будь-якого капіталіста. Хочуть максимально заробити, тому і прийшли в Україну. Із часом заробітну плату в Україні підвищувати, перш за все – іноземні компанії. Але прискорити цей процес може тільки одне: прихід нових інвесторів в Україну», – підкреслив екс-нардеп.
Він зауважив, що чим більше буде ввезено капіталу в нашу країну, тим дорожче буде ставати робоча сила.
«Щоб іноземні інвестори звернули увагу на Україну, потрібно стати для європейського бізнесу цивілізованою державою. Низькі заробітні плати – плата інвесторів за ризик, це комплексний показник безпеки бізнесу в державі. Є чинники, які відлякують інвесторів. Від проблем із виведенням дивідендів до нестабільного законодавства, корупції і кримінальної ситуації у державі», – переконаний В’язівський.
Він запевнив, що вітчизняний бізнес не має прибутку, оскільки у людей немає грошей на оплату їхніх товарів і послуг. А платоспроможність населення невисока, тому що низькі зарплати.
За словами політика, це можна було б змінити, якби в Україні були дешевими фінансові ресурси. Тоді замість відсотків по кредитах підприємства могли б платити людям нормальні зарплати.
Більшість експертів упевнені, що найбільше монополісти бояться малого і середнього підприємництва, тому гальмують їхніх розвиток. Україна вже десяток років – держава з ринковою економікою. У нас до цих пір не більше 15-20% прибутку дає малий і середній бізнес, в успішних країнах це – мінімум, 40-50%.
Другим кроком, за словами фахівців, зі сторони уряду має стати стимулювання розвитку промисловості. Зокрема, слід здешевити фінансовий ресурс на ринку, щоб виникло якомога більше приватних підприємств, а їхня діяльність була менш ризикованою.
«Нині це дуже складно. Якщо бізнесмен хоче модернізувати підприємство, йому потрібні кредити або лізингові програми. Але не під 20-30% річних. Мало того, що бізнесменові потрібно взяти кошти на придбання обладнання, він ще й повинен сплатити податок за його ввезення в Україну. Устаткування, яке, до речі, ще не працювало жодного дня. Це податок на інвестиції. Як після цього можна говорити про реформування промисловості? По-друге, слід збільшувати ефективність бізнесу через автоматизацію, навчання кадрів і персоналу»,  – висловив думку представник ГО «Клуб Ділових Людей» Микола Савуляк.
Поки ж, як підкреслили експерти, зарплати в Україні нижчі, ніж у Китаї. У країну нині переважно заводять виробництва, які вимагають багато ручної праці.

Коментарi

Коментарiв