Київське метро може зупинити роботу через борги

261

Суд арештував рахунки Київського метрополітену. Як повідомили у Київраді, коштів у підземки залишилося на місяць. Зі столичним метрополітеном судиться компанія, яку пов’язують із «Внешэкономбанком» Росії, і відомим поплічником Януковича Юрою Єнакіївським.

У березні 2009 року з депо столичної підземки в перший рейс вирушив новий потяг. Загалом тоді придбали 100 вагонів. Угоду на мільярд гривень на умовах фінансового лізингу уклали з компанією «Укррослізинг». Нині ці вагони стали підставою судового спору. Їх арештували, а рахунки метрополітену заблокували – про це ідеться у сюжеті 24.
Речниця столичного метрополітену Наталія Макогон підкреслила, що протягом останніх двох років відбулося понад 50 судових засідань у цій справі.
«Комісія дійшла до висновку, що, по суті, київський метрополітен і бюджет міста Києва вже сплатив вартість цих вагонів. Понад 800 мільйонів гривень уже сплачено «Укррослізингу». Тобто дискусії йдуть виключно про надприбутки цієї компанії, які вони хочуть отримати штучним юридичним шляхом», – заявив колишній очільник тимчасової комісії при Київраді Андрій Осадчук.
Комісія, яка займалася розслідуванням цієї справи, з’ясувала, що «Укррослізинг» пов’язаний із «Внешкомабнком» Російської Федерації.
Депутати Київради вже звернулися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів і Ради національної безпеки й оборони з проханням застосувати санкції до компанії «Укррослізинг» і відкрити кримінальну справу.
«Ми чітко розуміємо, що боргові зобов’язання в міста є, але не в тому обсязі, в якому їх визначив суд. І перш ніж сплачувати 2 мільярди з кишень киян, ми маємо чітко розібратися в законності або незаконності відповідної додаткової угоди», – наголосив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.
Згідно з повідомленням Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, у київського метрополітену грошей залишилося на місяць. Відтак, столична підземка може зупинитися, а працівники метрополітену залишитись без зарплат.

Коментарi

Коментарiв