Українцям розповіли, за якої умови уряд дійсно може підняти пенсії

217

Економічний експерт Віталій Мельничук висловив думку, що обіцяне Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом підвищення пенсій із 1 жовтня залежить від того, як перерозподілити ресурс. Ресурси держави – це державний бюджет, а також фонди, в тому числі Пенсійний, проте ПФ не наповнений настільки, щоб з нього можна було сьогодні брати гроші на підвищення пенсій.

Нагадаємо, напередодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про підвищення пенсій для українських пенсіонерів із 1 жовтня цього року. Це має відбутися в рамках ухваленої пенсійної реформи.
Станом на сьогодні дефіцит Пенсійного фонду зараз складає близько 150 мільярдів гривень. Ці гроші, зауважив Мельничук, яких не вистачає Пенсійному фонду, додатково надходять з державного бюджету.
«Тому, якщо говорити про підвищення пенсій, потрібно збільшувати наповнюваність Пенсійного фонду, яка, до речі, трохи зросла, але не суттєво. Що стосується державного бюджету – наповнюваність державного бюджету за перший квартал цього року теж більша, ніж передбачалося», – підкреслив у коментарі 24 фахівець.
Він додав, що, відтак, існують певні ресурси, які можна перерозподілити, проте, якщо на це буде воля уряду та парламенту – адже лише парламент може перерозподіляти доходи державного бюджету – за таких умов підвищення пенсій стане можливим, наголошує економіст. Це питання економічних розрахунків і політичної волі.
За словами експерта, підвищення пенсій має бути економічно обґрунтованим, щоб це не залежало від чергового політика, який хоче підняти собі рейтинг на фоні підвищення пенсій. Це має бути процес спокійний і діловий.

Коментарi

Коментарiв