Тільки в найбідніших країнах люди розраховують на субсидії – експерт про «комуналку»

439
За словами економіста, субсидій потребують лише люди у найбідніших країнах світу

Планувати в українських реаліях на три-чотири роки вже межує з фантастикою. Якщо є намір проводити монетизацію субсидій, то робити це слід у форсованому темпі. Цього року ми цього не зробили, але на наступний бюджет – ще можемо встигнути. У цьому запевнив економічний експерт Олександр Савченко, оцінюючи заяву міністра соцполітики про те, що монетизація субсидій в Україні можлива лише через три-чотири роки.

«Якщо субсидії не монетизовані, то вони йдуть на користь олігархічних груп і державних монополій. По суті, субсидії потрапляють до кишень чиновників «Нафтогазу», українських і російських олігархів, які володіють підприємствами, що надають послуги ЖКГ», – зауважив Савченко, акцентуючи на тому, що затягування з монетизацією субсидій грає на руку олігархам.

За його словами, чим довше влада відкладає монетизацію – тим довше підтримує олігархів, тим більше ми споживаємо газу, що вигідно російським олігархам і монополістам.

«Раніше «Нафтогаз» мав збитки, а зараз – прибутки за рахунок бюджету і субсидій. Зараз кошти, закладені у бюджеті держави на субсидії, без участі людини потрапляють до бюджетів українських та російських олігархів», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу економіст.

«Якщо субсидії вже є – то вони хоча б мають видаватися на руки. Монетизація, принаймні, дає шанс людям, що вони самі будуть вирішувати, куди направляти кошти. Є три альтернативи. Перша – нічого не робити, платити по рахункам. Друга — споживати менше і економніше. Третій варіант – інвестувати в енергозбереження, замінити облікові системи, щоб менше споживати», – пояснив фахівець.

Він також додав, що на Заході подекуди люди переїздять з великих будинків до менших.

«Зменшення споживання, перш за все, газу, електроенергії в результаті може покращити стан національної економіки та добробут кожної людини», – переконаний експерт.

У цілому, запевнив він, в ідеалі – чим менше субсидій, тим краще.

«Найкраще зробити економіку такою, де зарплатня дозволить оплачувати послуги ЖКГ, як у цивілізованому світі. Лише жителі найбідніших країн світу розраховують на допомогу держави», – підсумував Савченко.

Коментарi

Коментарiв