На оновлення доріг в Україні знадобиться не менше 250 років

682
Ситуація з дорогами в Україні близька до катастрофічної: витрачаємо багато грошей, а стан доріг – дедалі гірший

Ситуація близька до катастрофічної: витрачаємо багато грошей, а стан доріг – дедалі гірший. Про це в коментарі заявив експерт у галузі дорожньої галузі Реанімаційного пакету реформ Андрій Мартенс, оцінюючи стан дорожнього покриття в Україні і коментуючи повідомлення КМДА про отримання понад 90 мільйонів гривень для ремонту доріг до «Євробачення-2017».

«Цього року планують відновити понад 700 км доріг із 170 тисяч існуючих. З огляду на те, що 95 відсотків у нас – у незадовільному стані, якщо приблизно 160 тисяч кілометрів розділити на 700 – знадобиться близько 250 років за існуючих темпів, щоб відновити дороги. Притому що кожні 10 років ті дороги, які відновлювали, потрібно знову ремонтувати», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу фахівець.

У той же час, обсяги ямкових ремонтів рік від року зростають в арифметичній прогресії.

«Якщо раніше цей обсяг становив 1,8 млн кв. м. по всій країні, то зараз ямковість сягнула 16 млн кв.м., зросла разів у десять. Відповідно стан доріг погіршився вдесятеро», – додав Мартенс.

За технологією, яку обрав для себе «Укравтодор», середній ремонт фактично є капітальним, виходячи з його характеристик. Середнім він називається по технічних нормах, які зручні в сенсі реалізації, бо не вимагають проектів і не так контролюються.

«Під маркою середнього ремонту проводиться фактично капітальний ремонт. Усе б нічого, якби за минулий рік 83% всіх ремонтів не були дефектними», – пояснив експерт, зауваживши, що обсяги ямкового ремонту з кожним роком зростають.

«Цього року з 16 млн кв. м. планують відновити лише 5-6 тисяч: навіть ями всі не закриємо», – наголосив фахівець.

За його словами, проблема у тому, що, маючи дві крайності, ми не вирішуємо проблему доріг у принципі.

«Ями – максимум рік тримаються, і знову їх потрібно приводити в порядок. При цьому на ямковий ремонт можна списувати будь-які гроші, оскільки проконтролювати їх витрачання складно. Це зручно виконавцям робіт. Але якщо ямковість на один кілометр перевищує 150 метрів, необхідно робити ремонт. Яма не протримається, якщо її не закрити хоча б тонким шаром асфальту і таким чином уберегти від впливу повітря і вологи», – стверджує Мартенс.

Також він зауважив, що у нас такі технології не застосовують, тому доводиться витрачати все більше грошей, а ситуація з якістю доріг – дедалі гірша.

«Проблема, насамперед, у тому, що «Укравтодор» обирає неправильну стратегію дорожньо-ремонтних робіт. На жаль, держкомпанія не завжди сама приймає рішення. Вплив на неї мають політики, депутати, які перетягують на свої регіони гроші, а натомість пропонують види ремонту. Відповідно, «Укравтодор» не керує системою, а на місцях роблять так, як їм вигідно», – підсумував Мартенс.

Коментарi

Коментарiв