США планують кардинально зменшити фінансову допомогу Україні – ІноЗМІ

442
США під керівництвом Трампа хочуть скоротити фінансову підтримку низки країн

Обіцянка президента США Дональда Трампа дотримуватися політики «Америка понад усе» враховує план щодо значного скорочення допомоги країнам, що розвиваються, і об’єднання USAID із Державним департаментом.

Оприлюднена у березні адміністрацією США пропозиція щодо бюджету передбачала скорочення на третину допомоги країнам, що розвиваються, проте містила замало подробиць. Згідно з 15-сторінковим бюджетним документом Держдепартаменту, перегляд бюджету передбачає перенаправлення грошей із програми допомоги на розвиток у програму, що тісно пов’язана з цілями національної безпеки.

Деякі скорочення стосуватимуться країн, що вважаються стратегічно важливими. Про це пише Foreign Policy.

Зокрема, зовнішню допомогу Україні, яка направлена на заохочення політичних і економічних реформ, пропонується скоротити на 68,8%. Проект передбачає скорочення фінансування до 177 млн. 880 тис. із раніше запланованих майже 571 млн. доларів. отриманим

Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор за президентства Джорджа Буша, коментуючи документ, заявив, що однією з головних  цілей політики США в Україні протягом багатьох років було заохочувати їх рухатися в напрямку європейських інституцій.

«Це в наших інтересах,щоби вони рухалися не в бік російських інституцій», – підкреслив дипломат.

Видання додає, що при цьому з огляду на різку двопартійну опозицію до скорочення іноземної допомоги, Конгрес, швидше за все, не погодиться на всі пропоновані скорочення. Більше того, республіканський сенатор Ліндсі Грем пішов далі і оголосив бюджет Трампа мертвонародженим.

Коментарi

Коментарiв