Експерт: Чинна модель нарахування субсидій в Україні просто безглузда

437
Енергетик переконаний, що система субсидій в Україні - безглузда

Монетизацію субсидій слід проводити оперативно, а не за три-чотири роки, як планують у Міністерстві соцполітики. Мабуть, чиновникам цікавіше «крутити» ці десятки мільярдів гривень, перекидаючи їх із бюджету на комерційні структури і навпаки. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, коментуючи монетизацію субсидій і рішення КМУ про направлення зекономленої суми субсидії на оплату газу і електроенергії.

«Монетизацію субсидій можна провести доволі швидко: потрібне бажання. Модель повинна передбачати відкриття рахунків для малозабезпечених, але важливо перевірити, хто реально належить до тієї категорії. Цим повинні займатися відповідні служби, які стежитимуть, щоб у всіх були встановлені лічильники, відкриті рахунки», – зазначив фахівець.

За його словами, нині громадяни, які отримують субсидії, абсолютно не зацікавлені в економії: чим більше вони споживають, тим більша нараховується їм субсидія.

«Чинна система виплати субсидій – абсолютно безглузда і витратна модель. Головна її мета – не забезпечити економне споживання ресурсів, а дати можливість чиновникам маніпулювати фінансовими потоками», – стверджує Омельченко.

«Наївно розраховувати на ефективні кроки нинішніх чиновників в інтересах населення. Потрібна активізація громадянського суспільства. Тоді, можливо, відбудуться зрушення. А сама по собі влада інертна і безініціативна», – наголосив у коментарі Слову і Ділу енергетик.

Він зауважив, що система субсидій існує навіть у багатих країнах світу, проте фокусуватися в економічній політиці потрібно не на збільшенні кількості бідних, а на розширенні заможного прошарку суспільства. Іншими словами, концентруватися варто на зростанні економіки.

«Без потужного підйому економіки жодна система субсидіювання не принесе економічного достатку країні та її жителям», – підсумував експерт Центру Разумкова.

Коментарi

Коментарiв