Гроші Януковича: чому українцям доведеться розплачуватися за конфіскацію

446

Дуже дивно, що на підставі вироку однієї з осіб, що пішла на угоду з прокуратурою, конфісковуються кошти, цінні папери інших юридичних осіб. Таку думку висловив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук, оцінюючи заяву ГПУ про завершення перерахунку 1,5 мільярда доларів із рахунків людей із оточення Віктора Януковича.

За словами Банчука, ця ситуація схожа на рейдерство.

«У нас завжди була проблема, коли розглядається, наприклад, трудовий спір у якомусь районному суді й одночасно цим судовим рішенням вирішується щось про акції підприємства, з яким судиться відповідний працівник. Тут схема схожа. Дивує й швидкість, із якою це все було виконано», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу фахівець.

На його переконання, складно знайти якесь пояснення тому, чому на підставі вироку щодо конкретної особи стягуються кошти, які належать не цій людині, а іншим юридичним особам.

«Генпрокурор, очільник РНБО, Президент заявляють, що це неординарна справа. Всі нібито політично прикрили це рішення, заявивши, що це справа про конфіскацію. Безвідносно до того, чи то Янукович, чи хтось інший, виходить, що таким самим чином у майбутньому можна до будь-кого залізти в рахунки, конфіскувати нерухомість», – зауважив експерт.

 «Ризики зараз дуже великі. Юридичні особи, які є власниками цих коштів, з часом можуть звернутися до Європейського суду з прав людини», – запевнив Банчук.

«Тоді будуть відповідати всі платники податків за цією справою, бо сума немаленька. Так, зараз ми отримали політичні бонуси, можливо, кошти, питання поки, щоправда, в якому розмірі, але з часом це ляже на плечі платників податків», – додав представник Центру політико-правових реформ.

На його думку, навіть якщо це станеться не одразу, час розплати все одно може настати.

«Власники будуть використовувати всі правові механізми, а йдеться про право власності осіб. Була дуже сумнівна процедура. Юридичні особи, кошти яких конфісковані, можуть аргументувати тим, що їм не повідомляли про суть вироку, але наслідком цього вироку стало те, що їхні кошти конфісковані. Вони можуть починати оскаржувати цей процес. Це буде нешвидко. Якщо правди в Україні не знайдуть, то підуть до Європейського суду з прав людини», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв