«Космічні» тарифи: як можуть покарати боржників за комуналку

637
Експерт розповів, як в Україні каратимуть боржників за комуналку

Існує світова практика покарання боржників за несплату комунальних рахунків, і є чимало видів санкцій за подібні борги. Так, наприклад, у Франції діють запобіжні заходи аж до неможливості придбати авіаквиток. Отож, у тому, щоб обмежити доступ боржників до субсидій, логіка є. Таку думку висловив провідний експерт з енергетичних програм Сергій Дяченко, оцінюючи проблему заборгованості населення за комунальні послуги.

«У європейських країнах давно напрацьований досвід і є сенс його використовувати. Звичайно, що держава, постачальники, генеруючі компанії мають право на певні заходи з боротьби з боржниками. Однак, безумовно, процедура повинна відбуватися в певних рамках», – підкреслив фахівець.

За його словами, найкращий варіант – механізм реструктуризації заборгованості та визначення певних обсягів і термінів.

«Якщо це місячна або двомісячна заборгованість – умови одні, але якщо це заборгованість за рік або два – це вже інше. Підхід має бути диференційований», – запевнив у коментарі Слову і Ділу Дяченко.

Він додав, що нині для більшості українців платіжки за тепло непідйомні, тому, на його думку, краще встановити певний період для погашення заборгованості. При цьому, вважає експерт, підхід повинен бути гнучким, побудованим на здоровому глузді: вдаватися миттєво до методів конфіскації майна не варто.

«Конфіскації бути не повинно, хіба що в окремих випадках – якщо заборгованість, наприклад, за 10 років. Але кожен випадок слід розглядати окремо, з урахуванням, наприклад, працездатності людини», – резюмував енергетик.

Коментарi

Коментарiв