Київ без гарячої води: експерт пояснив, як боротися з комунальниками

324
Тисячі киян залишаються без гарячої води

Перед тим, як припинити гаряче водопостачання, співробітники комунальних служб зобов’язані узгодити графік відключення з місцевою владою і попередити про це користувачів не менше, ніж за 10 днів. Про це розповів юристи Ярослав Борка.

Більше того, як пояснив фахівець, постачальники повинні повідомити причину перебоїв із водопостачанням і їх тривалість. Єдиним винятком, при якому можна не дотримуватися дані вимоги є екстрений ремонт. Про це пише Сегодня.

Слід зазначити, що порядок проведення ремонтних робіт чітко прописаний у постанові Кабінету Міністрів №151 від 17 лютого 2010 року, згідно з яким воду споживачам можна відключати не більше, ніж на шість годин на день.

«Якщо виконавець відключить воду без передбаченого законом попередження, або ж продовжить термін перерви в постачанні гарячої води, споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості і якості послуг, що надаються», – підкреслив Борка.

Потім сторонами підписується акт-претензія, який зобов’язує постачальника прибути на виклик клієнта в терміни, які вказані в договорі про надання житлово-комунальної послуги.

Згідно з інформацією Країни, статистика «Київенерго» свідчить про те, що зараз без гарячої води в столиці залишаються 5187 громадян.

«У Києва серйозні труднощі з гарячим водопостачанням. Спочатку «Київгаз» припинив подачу газу на деякі теплоджерела Києва, а потім «Київтрансгаз» повністю вперше зупинив газопостачання столичної ТЕЦ-6», – відзначили в «Київенерго».

У зв’язку з цим станом на ранок 6 червня тільки три райони Києва не були відключені від гарячої води – Подільський, Деснянський і Дніпровський.

Причиною ситуації, що склалася в «Київенерго» назвали наявність величезної заборгованості як у споживачів, так і на державному рівні – з 4,8 млрд грн боргу 2 млрд грн припадає саме на державу.

Водночас, «Київенерго» також має великі несплати за придбане паливо. Зокрема, його борг перед «Нафтогазом України» вже досяг 3 млрд грн..

Коментарi

Коментарiв