Розрахунки і відключення: як споживачам боротися з «Київенерго»

421
Експерт пояснив, чи має право "Київенерго" практикувати відключення за борги

Кількість боржників коливається в діапазоні 10-15%, однак відключати всіх без розбору неправильно. Водночас, законодавчої панацеї від цього немає. Про це розповів провідний експерт з енергетичних програм Сергій Дяченко, оцінюючи дані «Київенерго» про те, що борг столиці за тепло перевищив 4 мільярди гривень.

«У разі відключення єдиний варіант – брати договори й аналізувати, як вони укладені. Зокрема, якщо укладений індивідуальний договір з «Київенерго» на постачання тепла і були платежі, то відключати такого споживача «Київенерго» не має права. Інша річ, якщо це колективний договір. Якщо не платить повністю все ОСББ, то відключення можливе. У цій ситуації правовим є тільки такий шлях – ретельне вивчення договорів», – пояснив експерт.

Коментуючи зростання заборгованості він підкреслив, що ця ситуація цілком прогнозована.

«Зрозуміло, що різке збільшення тарифів призводить до зростання неплатежів. Може дійти до судових позовів, але «Київенерго» мало б проявити гнучкість у питанні визначення механізму погашення боргів», – зазначив Дяченко у коментарі Слову і Ділу.

Крім того, він додав, що насправді «Київенерго» часто зловживає своїм монопольним становищем.

«Дуже часто «Київенерго» використовує відключення як механізм боротьби з конкурентами. Постачання тепла подекуди здійснюється незалежними компаніями, які купують тепло у «Київенерго». У свою чергу, «Київенерго» може відключати ті будинки або мікрорайони, які обслуговує незалежний постачальник. Минулого року це було схоже на якісь гонки. Деякі будинки підключали в останній момент. Тим не менше, масово райони столиці ніхто не відключить. Панікувати не варто», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв