Нові правила паркування: боротьба з пробками і штрафи «під скло»

384
"Герої паркування" платитимуть у 20 разів більше

На початку червня Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за законопроект №6354, який передбачає впровадження нових правил паркування. До чого готуватися українцям у зв’язку з положеннями нового законопроекту – пояснив народний депутат Дмитро Білоцерковець.

«Коли цей законопроект вступить у дію – кожне місто самостійно зможе реалізовувати нові правила. Тобто, у міст буде можливість визначити, яка саме служба буде займатися евакуацією авто, припаркованого з порушенням», – пояснив Білоцерковець у коментарі Громадському.

Ще одна перевага нововведення, на його переконання, – можливість надання штрафів «під скло». Так, уповноважена людина від міста зможе виписувати штраф «під скло», яким правопорушник не зможе знехтувати.

«Зараз, коли немає відповідальних осіб, патрульний чекає, доки власник авто повернеться, після чого водій повинен поставити підпис під адміністративним протоколом. Але якщо він відмовиться, штраф виписати неможливо. Якщо ж припинити цю самодіяльність, то буде результат», – наголосив парламентар.

Окремо Білоцерковець відзначив, що нові правила допоможуть Києву боротися з пробками і заробляти на паркуванні.

«Якщо говорити про боротьбу з пробками, то для Києва ця проблема актуальна, адже на правій смузі завжди паркується багато водіїв. Також Київ, на погляд західних аудиторів, отримує мало коштів від паркування, хоча має отримувати близько мільярда гривень», – підкреслив депутат.

Також слід підкреслити, що в законопроекті передбачено прив’язати розмір штрафів до ціни паркування за годину і зробити в 20 разів більшим за цю суму.

Коментарi

Коментарiв