Чиновник розповів, хто платитиме менше за «комуналку»

396
Мешканці будинків із лічильниками платитимуть менше

Мешканці будинків, де будуть встановлені лічильники, платитимуть менше, ніж за встановленими штучно показниками і нормативами. Про це заявив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Після встановлення лічильника споживач буде отримувати рахунки лише за реально спожиті ресурси. Облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулюватиме до ощадливого використання тепла і води, енергоефективності. І так впливатиме на зменшення комунальних платежів», – підкреслив Зубко, передає businessua.com.

Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» покладає обов’язок встановлювати будинкові лічильники там, де вони відсутні на оператора зовнішніх інженерних мереж – тобто постачальника теплової енергії або води.

Отож, зобов’язаний встановити лічильники тепла впродовж року, а води – за два роки. Якщо він цього не зробить, на нього, а не на споживача, держава накладатиме штрафи. У той же час власники (співвласники) будівлі мають право самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку.

«Встановлення лічильника тепла та ІТП дозволяє знизити платежі домоволодіння за опалення на 30%, а це – близько 400 грн із кожної квартири щомісяця», – наголосив посадовець.

На зменшення рахунків за опалення удвічі і більше впливає також комплексна термомодернізація.

Як запевнив віце-прем’єр, термін окупності таких інвестицій становить 2-3 роки, а надалі споживач матиме щомісяця і щороку відчутну економію.

Коментарi

Коментарiв