Треба інвестувати в безпеку України – ІноЗМІ

543
Відомий експерт закликала світ інвестувати в Україну

Консультант урядів і політичних партій з закордонних справ і стратегічної комунікації Моллі Маккеу у своїй статті для Washington Post закликала Захід більше підтримувати Україну, оскільки вона захищає кордони Європи.

Як передає DT.UA, у тексті автор, яка була радником уряду екс-президента Грузії Михеїла Саакашвілі і екс-прем’єр-міністра Молдови Влада Філата, нагадала, що вранці 27 червня у власній машині був вбитий полковник Максим Шаповал, який провів три останні роки на війні в Донбасі, проводячи спецоперації.

Його вбивство стало черговим у серії нападів на українських військових, розвідників і представників служб безпеки, які, на думку експертів, могли бути організовані російською розвідкою.

Ця кампанія, схоже, ставить за мету ослабити українські можливості в галузі контррозвідки, а також залякати солдатів і волонтерів, зазначає автор.

Маккеу підкеслила, що Україна захищає кордони Європи. Їй доводиться у цьому спиратися на патріотизм, підтримку волонтерів і доброчинні збори всього необхідного, а також постійно боротися проти політичної нестабільності в столиці.

Перш ніж утекти з України, екс-президент Віктор Янукович роками ослаблював військові можливості країни. Вакуум у армії, який лишився після Революції і його втечі, заповнили такі, як Шаповал, які розуміли, що Москва збирається зробити, а також пам’ятали про жорстокий урок з усіх попередніх випадків російської агресії на пострадянському просторі: ніхто не прийде на допомогу і захищатися доведеться самому.

Також авторка наголосила, що Шаповал зробив великий внесок у можливості України в сфері безпеки. Він займався як розвитком контррозвідки, так і методів протистояння проти нових гібридних зобів ведення війни Росії. Це вимагало гнучкого, швидкого, креативного мислення, уміння будувати і керувати інструментами в галузі безпеки.

За словами Маккеу, результати цієї роботи показують, що Україна перебуває на першому місці у переосмисленні відповіді на сучасні замасковані війни.

«Шаповал зробив те, що було потрібно. Більшість з його напрацювань досі засекречені і не можуть бути розголошені. Але його втрату відчує команда, яка вже несе великий тягар. Їхня робота недозабезпечена, але не повинна бути недооцінена. Протягом трьох років Україна веде війну проти російських сил і досі не програла», – ідеться у статті.

Також експерт додала, що Збройні Сили України на сьогодні єдина сила, яка вела наземну війну проти оновленої російської армії. Навіть якщо Москва використала Схід України в якості лабораторії для випробування нових інструментів електронної боротьби і спецназу, Україна також вчилася на цих атаках і пройшла тернистий шлях, щоб навчитися протистояти їм.

Консультанти, спостерігачі і радники із Заходу в Україні намагаються вивчити досвід українських колег. Вони присутні на українській території і для цього теж.

Кремль успішно домігся того, щоб дебати велися лише про те, чи ефективні Мінські домовленості чи ні і про збереження чи скасування санкцій. Нічого з цього не стосується захисту України чи покарання Росії за агресію проти неї. Мало хто говорить про посилення оборонної здатності України, її наступальних і розвідувальних можливостей.

«Чому США бажають підтримувати реформу поліції, але не контррозвідки, у той момент, коли дедалі зухваліші операції російської розвідки в Україні сильно шкодять системі внутрішньої безпеки країни? Українська система нова і дуже залежна від кадрів. Росія розуміє точно, як деморалізувати її, вбиваючи ці кадри просто на вулицях столиці», – переконана автор.

За її словами, невдовзі після вбивства Шаповала Україна стала жертвою масштабної кібератаки. Усе це вказує на те, що країні потрібні більш серйозні можливості протистояти гібридним методам.

«Потрібні більш ефективні антикорупційні зусилля, які зможуть виявити російський фінансовий вплив, а також кращі інструменти кіберзахисту для збереження критично важливої інфраструктури. Потрібне також оновлення контррозвідки України і очищення її від московського втручання, а також необхідні не лише методи виявлення, а й протистояння російській інформаційній війні. Нам всім потрібно інвестувати в це, тому що якщо Україна – випробувальний полігон, то кінцева ціль – це всі ми», – підсумувала Маккеу.

Коментарi

Коментарiв