Чергове подорожчання опалення: як платити менше

548
Українцям знову піднімуть ціни на опалення

В Україні переглянуть програму субсидій, унаслідок чого громадянам із «комунальною знижкою» в опалювальний сезон доведеться платити значно більше, а заощадити кошти можна буде лише після проведення енергомодернізації.

Відповідно до інформації Сегодня, більшість українських багатоповерхівок відповідають нижнім класам енергоефективності – «Е» і «F», тобто будинки втрачають від 30 до 70% тепла.

Згідно з ухваленим ВРУ Законом «Про комерційний облік комунальних послуг», найближчим часом у всіх багатоповерхівках повинні з’явитися теплолічильники. У середньому в будинках з такими лічильниками за тепло платять на 20-30% менше.

Крім того, в Україні діє державна програма «Теплі кредити». Завдяки відповідній програмі будь-яка українська сім’я або ОСББ можуть взяти кредит на заміну вікон і покупку матеріалів для утеплення.

2016 року на компенсацію кредитів із державного бюджету виділили 884 мільйонів гривень. Більшу частину коштів (близько 67%) видали на заміну вікон.

Однак, експерти стверджують, що заміна вікон без установки теплового пункту та подальшого утеплення на економію тепла багатоповерхівки не впливає.

У зв’язку з цим українцям рекомендують подбати про стан систем опалення – промити труби, радіатори, прочистити бойлери в підвалах.

Крім того, у процесі модернізації опалювальної системи експерти радять встановлювати індивідуальні теплові пункти з автоматичним погодним регулюванням температури теплоносія. Такий пристрій може окупитися за кілька опалювальних сезонів.

Коментарi

Коментарiв