Українцям поки не варто очікувати на запуск PayPal

152
У статті для Економічної правди журналіст Вікторія Руденко проаналізувала постанову НБУ, що суттєво змінює систему користування електронними коштами в державі.

 
Українцям поки не варто очікувати на запуск PayPal
Відповідно до постанови Нацбанку, українцям дозволено отримувати електронні кошти з-закордону. З одного боку, це можна сприймати як можливість запровадження на вітчизняному просторі таких платіжних систем як PayPal, ApplePay, GoogleWallet. Іншими словами, громадяни України отримали право без реєстрації в системі законно користуватися цими сервісами. Проте журналістка зазначає, що рішення НБУ не можна розцінювати у прямому сенсі.
Регулятор лише узаконив ті сервіси, якими українці вже давно користуються. Близько 20 тисяч  наших співвітчизників відкрили рахунки в системі PayPal завдяки банкам із інших країн, проте значна частині цих коштів не потрапляє в Україну. Ми також можемо користуватися цим сервісом за допомогою карток українських банків, проте це потребує великих комісій і спричиняє фінансові втрати у зв’язку з курсом валют. 
Керівництво визнаної у світі платіжної електронної системи PayPal уже давно обговорює запровадження сервісу в Україні з НБУ, проте досі не досягло необхідного результату, оскільки, за словами Руденко, Нацбанк керується політикою правила «всіх впускати, нікого не випускати».  
Додамо, було зареєстровано чимало електронних петицій із проханням офіційно запровадити PayPal в Україні й переглянути умови його роботи в нашій державі. «Громадяни України досі не мають можливості користуватися в повному обсязі послугами однієї з найбільших світових платіжних систем PayPal. Ми можемо поповнювати рахунок і використовувати його для Інтернет-платежів, але не маємо права отримувати гроші на свій рахунок від інших користувачів, а також виводити гроші на банківський рахунок», − зазначено у клопотанні до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Коментарi

Коментарiв