Спекулятивний курс гривні вигідний нечистим на руку чиновникам, – економіст

188
Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає нинішній курс гривні до долара спекулятивним і стверджує, що на ньому наживають величезні статки не лише бізнесмени, а й нечисті на руку чиновники. На цьому він наголосив в інтерв’ю виданню Інформаційний Акцент, коментуючи ситуацію з черговим різким здешевленням національної валюти.
Відповідаючи на запитання, якого курсу варто очікувати найближчим часом, експерт зазначив:
«Аби знати це, бракує головного – бази прогнозування. Уряд і Нацбанк не розробили курсової стратегії. Реагуватимуть вони завтра, післязавтра на послаблення гривні чи ні? А якщо відреагують – то зроблять це на якій позначці? Чи фіксуватиме НБУ гривню? А, може, зроблять валютний коридор? Тоді знову ж таки – в яких межах?
Процес рухається безпланово й хаотично. Спрогнозувати апетити валютних спекулянтів неможливо. Щоденний обсяг торгів – це приблизно 250-300 мільйонів доларів. При цьому 30-50 мільйонів на продаж виставляє НБУ. Одні банки він обмежує в сумах, інші – ні. Це пряма фінансова корупція, будемо називати речі своїми іменами. Подивіться, за яким курсом банки купують долар, а потім за кілька днів – продають. І побачите суму навару, який отримують з нічого. Помножте її на тиждень, місяць чи півроку – і зрозумієте ціну питання.
З приводу найближчих перспектив гривні відомий економіст зробив такий прогноз: «Єдине, за що можна зачепитись – курс, закладений у бюджеті на нинішній рік. Там прописано діапазон 24,1 – 24,4 гривні за долар. Але зараз курс уже інакший. Хоча я не виключаю, що до кінця року гривня зміцниться десь приблизно до цієї позначки».
Утім, на думку Новака, про курс 20 гривень за долар, не кажучи вже про 8 чи 15 гривень, українці можуть забути.

Коментарi

Коментарiв