В МВФ незадоволені підняттям зарплат в Україні

379
МВФ не подобається підвищення зарплат в Україні

У Міжнародному валютному фонді переконані, що якщо в Україні продовжиться зростання зарплат, її економіка відкотиться на три роки.

Про це в інтерв’ю ЕП заявив перший заступник глави МВФ Девід Ліптон.

«Україна провела величезну роботу по стабілізації: відновлення контролю над бюджетом, подолання дефіцитів газової системи, відновлення конкурентоспроможності, або рішення проблем банківської системи. Це все дуже важливі досягнення, які поставили Україну на шлях стійкого зростання», – підкреслив представник Фонду.

Однак, додає він, існують ризики повернення назад.

«Зростання заробітної плати в державному секторі і деяких частинах приватного сектора був дуже високим в порівнянні з інфляцією. Якщо така ситуація буде зберігатися, це негативно позначиться на рентабельності і конкурентоспроможності, а, зрештою, загрожуватиме повернути Україну туди, де вона була три роки тому», – наголосив Ліптон.

За його словами, Україна буде не в змозі конкурувати на міжнародному рівні. До того ж, існує також багато інших ініціатив, які можуть привести до зростання бюджетного дефіциту і загрожувати стабільності країни.

«На шляху до сталого швидкого зростання Україна також повинна зробити кроки вперед, як планувалося. Наприклад, пенсійна реформа є дуже важливою для всіх людей. Немає ніякого сенсу в тому, щоб українці виходили на пенсію в більш ранньому віці, щоб отримувати маленькі пенсійні виплати, нездатні забезпечити гідне і стабільне життя. Потрібно це вирішити пенсійною реформою», – підсумував заступник керівника МВФ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв