ЄС зобов’язав Україну відшкодувати родині Януковича кілька мільйонів гривень

244
Колишній міністр юстиції України повідомила, що суд ЄС зобов’язав українську сторону виплатити родині екс-президента Віктора Януковича компенсацію за позовні витрати загальною сумою понад 6 мільйонів гривень.

«На прохання української влади Рада ЄС застосувала до низки осіб безглузді майнові санкції, але гарантувала можливість оскарження такого рішення в Суді Європейського Союзу. Цим правом скористалися багато осіб, довелося скасувати чимало санкцій», − зазначила у своєму Facebook Лукаш.
Вона також нагадала, що 2014 року член Паризької палати адвокатів у зв’язку з проханням Міністерства юстиції України подала клопотання до Ради ЄС щодо залучення української сторони як третьої особи до процесу розгляд скарг вітчизняних чиновників у Суді Євросоюзу. Згідно з чинним законодавством, Мін’юст повинен узгоджувати свої дії з Генеральною прокуратурою України й Міністерством закордонних справ, проте відомство проігнорувало цей факт.
«У результаті цієї сумнівної ініціативи Мін’юсту 19 грудня 2014 року Кабмін був змушений зобов’язати Міністерство юстиції відкликати подані Україною заяви про вступ до судових процесів. 24 грудня 2014 року Україна повідомила Суд ЄС про відкликання своїх заяв про входження у процес. Цей відгук став причиною того, що Суд Європейського Союзу наказами від 11 березня 2015 року виключив Україну з реєстрів у трьох справах», − повідомила екс-міністр юстиції.
Відповідно до цього факту, Суд ЄС зобов’язав Україну відшкодувати позовні витрати низі осіб, серед яких колишній Президент Віктор Янукович і двоє його синів.

Коментарi

Коментарiв