Україні загрожує зрив співпраці з МВФ у зв’язку з питанням щодо тарифів

178
Постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше зазначив, що двосторонній співпраці загрожує питання щодо підвищення комунальних тарифів для населення.

«Дуже важливо, щоби влада продовжувала роботу над програмою реформ, зберігала фіскальну стабілізацію, дотримувалися намічених планів щодо тарифного регулювання, в тому числі в енергетичній галузі. Пауза в цьому процесі викликає занепокоєння», − цитує 24 представника Міжнародного валютного фонду в Україні.
Він наголосив, що основним питанням, яке спричиняє неузгодженості між Фондом і Україною, є комунальні тарифи, а не політична криза в уряді й парламенті. Занепокоєння керівництва організації є зрозумілим, оскільки 1 квітня 2016 року, відповідно до Меморандуму про співпрацю між Україною та МВФ, Кабінет Міністрів повинен ухвалити рішення про підвищення вартості газу для населення.
«Поки рішення про підвищення тарифів не затвердили.  Думаю, що в уряді триває досить серйозна дискусія щодо доцільності цього кроку. Так, з одного боку, це обов’язки перед МВФ − ми розуміємо, що не можемо і не маємо права відмовитися від співробітництва з Фондом. Із іншого боку ми чудово розуміємо, що змінилися ті фактори, які були півтора року тому, коли ухвалювали відповідне рішення щодо зростання тарифів», − підкреслив міністр соціальної політики України Павло Розенко.
Існує велика ймовірність того, що резолюцію про підвищення тарифів українська влада оформить заднім числом, оскільки чинний глава уряду Арсеній Яценюк не підпише відповідний документ, оскільки він і без цього перебуває на межі звільнення й має неймовірно низький рейтинг довіри населення. Той, хто замінить Яценюка, навряд чи захоче розпочинати свою роботу на посаді Прем’єр-міністра з ухвалення такого рішення, отже і йому не вдасться уникнути тиску Міжнародного валютного фонду.

Коментарi

Коментарiв