Медицина стає недоступною для більшості українців, − експерт

200
Згідно з результатами досліджень, доктор економічних наук Андрій Ревенко підсумував, що 2016 року кількість українських родин, які не змогли дозволити собі належного лікування, зросла на 38%.

«Серед осіб, які лікувалися протягом останніх 12 місяців у лікарнях, 92,6% купували за свій кошт медикаменти, 80,3% − їжу, 65,2% − постільну білизну. І це при тому, що безкоштовна медична допомога у нас нібито гарантована Конституцією України», − наголосив у статті для Дзеркала тижня Ревенко.
Експерт також підсумував, що протягом 2015 року лише менше 4% українців змогли скористатися правом на безкоштовне лікування. Крім того, у зв’язку зі зростанням цін кількість домогосподарств, що не мають змоги забезпечити себе належним лікуванням і необхідними медикаментами, зросла на 38%.
Згідно з інформацією Державної служби статистики України, неможливість отримання необхідної медичної допомоги й ліків здебільшого зумовлена великими чергами, відсутністю фахівців у необхідній галузі, великою вартістю товарів і послуг.
Додамо, згідно з законом «Про державний бюджет України на 2016 рік», на систему охорони здоров’я у країні буде витрачено близько 56 мільярдів гривень, що значно менше, ніж минулого року.

Коментарi

Коментарiв