Премії у сотні тисяч: які надбавки отримують чиновники

1132
Премії українських чиновників сягають шалених сум

Українські чиновники щомісяця нараховують собі шалені суми премій, а річні чи квартальні премії можуть сягати сотень тисяч чи мільйонів гривень.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Нині посадовці уже далеко не бідні, як жалілися раніше, однак українцям досі наполегливо радять рахувати їхній скромний дохід за допомогою окладів. Оклади в чиновників високого рівня і дійсно в межах розумного.

«У мене і моїх колег, що очолюють Міністерство, посадовий оклад становить 5100», – зазначив у грудні 2015 року очільник Нацагентства державної служби Костянтин Ващенко. Згодом він додав, що разом із надбавками на руки отримував близько 10 тис. грн.

Минуло два роки і зарплата Ващенка зросла вп’ятеро – 677 тисяч за рік (у середньому 56,4 тис. грн щомісяця). І це не все – вже під ялинку, 29 грудня він повідомив про зміну майнового стану – іще 83 тисячі гривень щорічної премії.

Журналісти хотіли поговорити з керівником Нацагенції про преміювання держслужбовців, у тому числі і його самого, однак у нього нібито не знайшлося для цього часу.

Водночас у Національному агентстві із запобігання корупції (НАЗК) оклади в рази більші, ніж у державних установах. Агентство створено навесні 2016-го, але робота почалася лише 15 серпня – коли сюди передали електронний реєстр декларацій. Однак виявляється, ще влітку 2016 року члени НАЗК виписали собі премії заднім числом: «…голові Національного агентства Корчак Н.М., члену Національного агентства Скопичу О.Д. премія за травень-липень була виплачена в липні 2016…».

Так, у липні 2016-го Наталія Корчак отримала 330 тис. 822 грн, з яких премія становила 165 тис. 411 грн (тоді агентство існувало фактично на папері, а про успіхи в його роботі годі було говорити).

«Виникає питання – а за що вони отримують ці гроші? Якщо сфера електронного декларування провалена. Регулювання конфлікту інтересів провалено. Державне фінансування політичних партій провалено. Захист викривачів провалено. Формування антикорупційної політики держави провалено. Всі ці 5 базових функцій, які лягають на плечі НАЗК, вони всі провалені», – підкреслив експерт Реанімаційного пакету реформ Олександр Леменов.

Крім того, журналісти повідомляють, що виконувач обов’язків голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов має оклад більше 500 тисяч на місяць. А ще він може отримувати щоквартальну та річну премії. Квартальна – в розмірі трьох окладів – півтора мільйона. Щорічна премія керівника «Укрзалізниці» може складати 24 місячні оклади. Тобто більше 12 мільйонів.

«Це фактично збиткова інстанція. Чи заслужило керівництво цієї установи такі премії – запитання риторичне. Важко знайти особу, яка користується їхніми послугами і є задоволена», – ідеться у сюжеті.

Не відстає від Кравцова і очільник «Нафтогазу» Андрій Коболєв, річна винагорода якого становить 19 млн грн. його заступник Сергій Перелома за рік отримав 10,1 мільйона. Більше того, восени минулого року 8 керівників «Нафтогазу» отримали ще й премії за виграш справи проти «Газпрому» в Стокґольмському арбітражі. Відомо, що розмір премії дорівнював річному гонорарові. Тобто голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв до 19 мільйонів гривень зарплати отримав 19 мільйонів гривень премії. Утім у цій ситуації хоч ясно, за що – програти могли фантастичні 56 мільярдів доларів.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв