Уряд пообіцяв удвічі більше від запланованого підвищити зарплати й пенсії

216
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що держава має змогу підвищити мінімальну заробітну плату й пенсії вдвічі більше, ніж це планували відповідно до Закону «Про державний бюджет на 2016 рік».

Згідно з законом, протягом 2016 року влада обіцяла українцям двічі підвищити соціальні стандарти, а саме у травні і грудні. Друге підвищення анонсували на рівні 6%, проте Гройсман заявив, що для компенсації стрімкого рівня доходів населення протягом останніх років держава нині має можливість підвищити ці виплати на 10% − передає Радіо Свобода.
«Ми розрахували наші позиції і бачимо, що можемо ввести підвищення соцстандартів для українців із 1 грудня не на 6%, як це було заплановано, а на 10%. Але я переконаний в тому, що ми будемо соціально відповідальними і в майбутньому», − пообіцяв новопризначений глава уряду.
Керівництво Міністерства фінансів України вже висловило своє незадоволення ініціативою уряду щодо збільшення розміру пільг, соціальних виплат і доплат, і заявили, що обмежать підвищення лише найбільш необхідними виплатами.
Крім того, глава Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко підтримав позицію Мінфіну щодо побоювань, викликаних можливою нестачею коштів на субсидії. За його словами, після підвищення тарифів на газ і опалення кількість бажаючих оформити субсидію може зрости на 50%. У такому разі, державі не вистачить для цього 35 мільярдів гривень, передбачених згідно з бюджетом на 2016 рік.
Міністр соціальної політики Павло Розенко, коментуючи підвищення соціальних стандартів, зазначив, що навіть це не допоможе в повному обсязі подолати інфляцію. Дещо іншої думки дотримуються експерти. Зокрема, економіст і колишній віце-прем’єр Володимир Лановий наголосив, що випередити інфляцію Україні допоможе саме підвищення соцстандартів для населення.
«Ціни зростають уже з 1 січня, тобто, вони вже зросли. А люди почнуть отримувати часткову компенсацію тільки у другому кварталі. Те ж саме буде і у другому півріччі. Ціни зростатимуть 5 місяців до 1 грудня і лише у грудні, навіть за його результатами у січні, люди отримають певну доплату порівняно з попереднім періодом. Тут абсолютне відставання у часі, тому треба з кожного кварталу потроху підвищувати соцстандарти, щоб не було затримки і цього розриву в часі між зарплатами і самими цінами. У світі так роблять, і в Україні так робили завжди. А тепер люди будуть жити в нових реаліях, з іншими витратами, а доходів у цей період буде стільки ж, як і було раніше», − наголосив економіст.

Коментарi

Коментарiв