Україна має проблему з тіньовою економікою культури, – експерт ЄС

234
Експерт програми Європейського Союзу та Східного партнерства «Культура та Креативність» Раґнар Сіїл пояснив важливість підтримки культури владою й її вплив на інші галузі життя держави.

В інтерв’ю Platforma Сіїл наголосив, що Кабінет Міністрів помилково сприймає культурну індустрію як галузь, якою повинен опікуватися виключно Мінкульт. У свою чергу, Міністерство культури забуває про своє основне призначення – проблеми театру, бібліотек, музеїв, і не бачить масштабної картини.
«В Європейському Союзі загалом 4,5% ВВП дає культурний і креативний сектор, більше 8 мільйонів людей працюють у цій галузі. Це  реальні робочі місця, реальні гроші, реальна царина економіки. Ми знаємо, що загалом креативні компанії набагато менші, ніж компанії в інших секторах. Але якщо скоротити його, не підтримувати, то він просто помре. На жаль, багато законотворців у світі (і в Україні також) досі не розуміють, що культура і креативність, окрім значення для духовного розвитку та збереження традицій,  це ще й реальні робочі місця, компанії, бюджет, експорт, гроші», – констатував експерт.
На його думку, першим кроком української влади на шляху розвитку цього напряму повинно бути створення міжвідомчих комітетів, комісій у містах. Саме цей крок дозволить Міністерству культури, Міністерству регіонального розвитку, Міністерству освіти й Міністерству економіки об’єднати зусилля, оскільки держава не може окремо акцентувати увагу на тій чи іншій галузі без урахування проблем іншої.
«Одна з основних проблем – це величезні масштаби тіньової економіки, особливо в галузі культури (і так у всіх країнах). Наприклад, якщо у вас є магазин, у вас повинен стояти касовий апарат. Але якщо ви продаєте квитки на концерт на вході, тоді вже складніше вести якісь підрахунки. Інша проблема полягає в тому, чи рахувати лише бізнес-компанії, чи також некомерційні організації. Світовий досвід показує, що у світі культури більшість некомерційних організацій ведуть звичайну підприємницьку діяльність», – підсумував Сіїл.

Коментарi

Коментарiв