Політики люблять спекулювати на тарифах, − експерт

224
Провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко прокоментував рішення КМУ щодо підвищення єдиної вартості газу на рівні 6879 гривень за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, 27 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про підвищення єдиної вартості газу. Відповідно, приблизно на 60% зростуть ціни не лише на блакитне паливо, але й на гарячу воду й опалення.
Коментуючи цю подію експерт зазначив, що вважає правильним таку резолюцію українського уряду, оскільки це свідчить про наслідування європейських стандартів, проте це лише перший крок на шляху до успіху.
«Треба боротися не за дешевий газ, а за високі зарплати, енергоефективність і збільшення власного видобутку газу. Тобто це єдиний шлях, який може привести Україну до нормальної ситуації з газозабезпеченням і макроекономічною стабільністю. А ігри з дешевим газом треба вже завершувати», − наголосив фахівець.
Він також нагадав, що українці фактично завжди платили за газ і теплопостачання згідно з досить високими тарифами, оскільки подібні методи використовувало чимало політиків: «Потрібно відкинути політичний популізм, який у нас був усі ці 25 років. Багато партій спекулювали на тарифах і фактично руйнували економіку країни, тому що населення, по суті, платило і раніше високу ціну. Лише відбувалося це за рахунок низьких зарплат, відсутності медичного обслуговування, нормальної освіти, доріг і так далі».

Коментарi

Коментарiв