Нацкомісія підвищить тариф на теплопостачання на 90%

212
5 травня 2016 року Національна комісія державного врегулювання енергетики й комунальних послуг затвердила рішення про те, що з 1 липня цього року тарифи на теплову енергію й послуги центрального опалення зростуть приблизно на 90%.

«Левова частка коригування (близько 90%) пов’язана з рішення Кабінету Міністрів України щодо ціни на газ, інше − перегляд заробітних плат відповідно до нового рівня мінімальних зарплат і рівня єдиного соціального внеску, зміна роздрібних тарифів на електроенергію, інше», − цитує Лівий берег заяву очільника Нацкомісії Дмитра Вовка.
За його словами, станом на 1 квітня відсоток обладнання житлового фонду приладами обліку тепла становить приблизно 60%. Держава планує збільшити цей показник до 85% до 1 січня наступного року. 
«Чому не 100%? Тому що кілька підприємств не подають інвестиційні програми, в яких буде комерційний облік газу», − наголосив чиновник.
Він також зазначив, що Національний банк розпочав розробку заходів задля можливості в майбутньому знизити вартість теплопостачання для українців. 
«Комісія здійснює роботу з заміщення тепла з природного газу на тепло з вугілля там, де це можливо. Серед таких міст Київ, Чернігів, Черкаси, Суми, Калуш. Короткострокові заходи щодо «розшивки» вузьких місць із генерації і передачі теплової енергії з вугілля дозволять знизити середньозважену ціну для цих міст», − спрогнозував глава Нацкомісії.

Коментарi

Коментарiв