«Нафтогаз» хоче розділити споживачів і підвищити ціни на 60% – ЗМІ

590
Українцям слід готуватися до серйозного підвищення цін на газ

НАК «Нафтогаз України» підготував Кабінету Міністрів свій варіант зміни цін на газ для населення, який передбачає застосування двох цін залежно від обсягу споживання.

Про це свідчить презентація НАК, яка є в розпорядження Українських новин.

Відповідно до неї, «Нафтогаз» пропонує запровадити поняття «соціальний обсяг споживання» для населення і підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ).

Так, якщо газ використовується в обсягах, що не перевищують встановлені постановою №203 від 23 березня 2016 року (3,3 куб. м на людину в місяць за умови центрального постачання гарячої води і 5,4 кубометри без такого), то кінцева ціна газу для споживача залишиться на теперішньому рівні – 6,96 грн за куб. м (6,96 тис. грн за тис. куб. м).

При цьому норми споживання пропонують скоротити на 15%.

Якщо обсяг споживання перевищуватиме соціальну норму, різниця обсягів газу оплачується за вищою ціною: з червня 2018 року – 10,99 тис. грн (+ 58%), а з жовтня 2018 року – 11,47 тис. грн (+ 65% ) за тис. куб. м.

Крім того, «Нафтогаз» пропонує прибрати з ланцюжка постачання газу населенню газзбути і здійснювати поставки за спецзобов’язанням самостійно.

«Нафтогаз» поставляє газ згідно з потребами споживачів, виставляє рахунки і приймає платежі через мережу агентств. Облгази виконують функцію технічного обслуговування розподільчих мереж і лічильників газу», – ідеться в презентації.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд оголосив чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Крім того, згідно з вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа та закон про приватизацію.

МВФ уже не вперше вимагає від Києва підвищити ціни на природний газ для населення. На цей крок уряд Гройсмана поки не наважився. Нещодавно сам Прем’єр-міністр і міністр енергетики Ігор Насалик відхрещувалися від цієї можливості.

Водночас Президент Петро Порошенка заявив зовсім протилежне: «Я знаю, що уряд готовий врегулювати ціни на газ».

Пізніше ЗМІ повідомляли, що Кабмін запропонував МВФ підвищувати ціну на газ для населення щокварталу на 2-3% протягом півтора років починаючи з квітня 2018 року.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв