Україна «подарувала» Сирії кошти на відновлення Донбасу

189
7 травня міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що Україна не використала згідно з призначенням кошти, надані на відновлення інфраструктури Донбасу.

За словами Черниша, Україна не реалізувала велику низку програм щодо відновлення інфраструктури Донбасу, тому кошти міжнародних фінансових донорів надали Сирії, де нині також триває збройний конфлікт.
«Ми втратили ініціативу на те, щоб намагатися вирішити конфлікт, або застосувати сучасні механізми вирішення і подолання наслідків. Наприклад, щодо відновлення втрачені темпи і нереалізована ціла низка міжнародних проектів і кошти пішли на Сирію, або на проблеми біженців із цієї країни», − заявив в ефірі 5 каналу міністр.
Раніше він оголосив, що українська влада не змогла надати іноземним джерелам фінансування стратегії й гарантії прозорого використання допомоги, тому домовленості щодо спонсорства зірвалися.
«Коли Кабінет Міністрів призначив мене на посаду керівника Агентства з відновлення Донбасу, донори були готові давати більше грошей, не було ще так яскраво вираженої Сирії. І ще, на початку року в кожного ж донора свій бюджет, ще були вільні кошти, які можна було спрямувати в Україну. Однак оголосили кілька умов, це до питання про розпил грошей: принципи, стратегія, прозорість, підзвітність», − наголосив високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв