Іноземна фінансова підтримка допомагає владі грабувати Україну, − ЗМІ

230
Експерт із політичних ризиків у країнах, що розвиваються, Нейл Абрамс і професор політології Каліфорнійського університету Стівен Фіш констатували, що іноземна фінансова підтримка допомагає українській владі й надалі грабувати державу й не працювати над змінами.

У статті для Washington Post зазначили, що протягом 25 років незалежності американські й європейські фінансові донори надали Україні мільярди доларів. Їх основною метою були допомога державі у створення міцної економіки й закладення фундаменту суверенної правової держави.
Проте, кошти, надані іноземними партнерами, дозволили українській еліті й надалі грабувати державу й залишатися бездіяльними щодо реформування й підвищення рівня життя у країні. На думку експертів, нині найбільша корупція в Україні розповсюджена саме в державних структурах. Автори також нагадують про політичну кризу, що розпочалася з заяви про відставку міністра економічного розвитку й торгівлі Айвараса Абромавичуса, яка вкотре продемонструвала «скромні успіхи економічних реформ, що були змиті безкарністю влади і відсутністю прогресу в реформуванні громадських служб».
«Ці події піднімають питання: чи насправді західна допомога підтримує реформи в Україні? Чи вона допомагає лише закоренілим елітам продовжувати красти і не будувати дієву державу?», − запитують Фіш і Абрамс.
Вони також нагадали, що нині іноземні фінансові донори тимчасово заморозили підтримку України в очікуванні нових економічних стратегій в уряду. Проте, Міжнародний валютний фонд уже спрогнозував відновлення співпраці, після чого відновиться і допомога від Сполучених Штатів Америки й Європейського Союзу.
«Це шаблон, що існує вже давно. Західні уряди і позичальники час від часу заморожують допомогу для України, коли ознаки корупції і беззаконня стає неможливо ігнорувати. Але потім потік грошей відновлюється, щойно Кабінет Міністрів дає зрозуміти, що змінив свою поведінку», − резюмували автори.

Коментарi

Коментарiв