Куди витрачають наші гроші: аналіз держбюджету

227
Експерти компанії Baker Tilly для видання Business Views підготували аналіз державного бюджету України на 2016 рік, у якому зібрали найцікавіші факти щодо витрат Міністерства фінансів і влади в цілому.

Експерти попередили, що українцям не варто очікувати зниження податків, оскільки цього року влада планує витратити на 10,8% більше, ніж зможе заробити держава. 515 із 595 мільярдів гривень доходу Україна отримає завдяки податковим виплатам громадян і підприємств. 
Видання також зазначає, що з 1000 гривень виплачених податків громадянином 300 витратять на державний апарат влади, проте зовсім не на лікарні чи армію. Саме тому експерти впевнені в необхідності скорочення чиновників.
Відповідно до Закону «Про державний бюджет України на 2016 рік», на хворих держава витрачатиме у 16 разів менше, ніж на ув’язнених. Згідно з документом, на лікування однієї особи виділили 2 тисячі гривень, або ж «аж» 5.5 гривень на день, у тому час як цей показник для допомоги ув’язненим становить 32 тисячі гривень. На підтримку інвалідів держава витрачатиме в 4 рази менше, ніж на хворих.
Найдорожче Україні обійдеться Державна фіскальна служба, на витрати якої з бюджету виокремлять більше 6 мільярдів гривень. У відомстві працює понад 50 тисяч осіб, один працівник коштує державі 10 тисяч гривень на місяць у середньому. 
Понад 140 мільярдів гривень країна витратить на пенсійні виплати, у той час як на фінансування державного боргу піде лише близько 100 мільйонів. 
Експерти також констатували, що на дефіцитність державного бюджету не значною мірою впливає війна, оскільки вже більше 14 років в Україні доходи значно відстають від статті витрат. Останнього разу парламент ухвалював бездефіцитний держбюджет іще 2000 року. 

Коментарi

Коментарiв