Держборг України зріс навіть без нових кредитів МВФ

242
Головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Бєлан прокоментувала держборг України, оціночний показник якого станом на завершення березня склав 82% ВВП.

У березні 2016 року прямий і гарантований державний борг України зріс на 1,4% місяць до місяця (порівняно з березнем 2015 року це майже плюс 1 мільярд доларів) до 65 мільярдів доларів і склав 82% показника ВВП протягом останнього року відповідно до оцінки Міністерства фінансів.
«Зростання держборгу в місячному вимірі викликано зміцненням курсу гривні (+ 3,2% місяць до місяця минулого року до 26,2 гривень за долар у березні), внаслідок чого гривневий борг зріс у доларовому вираженні, згідно з нашими оцінками, на 3% місяць до місяця до 18,2 мільярдів доларів. Крім того, обсяг валютного боргу оціночно підріс на 0,8% місяць до місяця минулого року до 47 мільярдів доларів за рахунок міжурядового кредиту від Японії (0,3 мільярда доларів) й інших невеликих запозичень від офіційних кредиторів, які були частково компенсовані плановими погашеннями валютних облігацій внутрішньої держпозики», − констатувала в інтерв’ю Лівому берегу Бєлан.
Вона підрахувала, що українська заборгованість в іноземній валюті у першому кварталі поточного року склала 72% від усього боргу. Зокрема, майже половині від цієї суми, тобто 24 мільярдів доларів, становлять кредити офіційним кредиторам. Обсяг боргу з початку року майже не змінився у зв’язку з тим, що вплив курсових коливань уряд компенсував невеликими запозиченнями на внутрішньому ринку й у офіційних кредиторів, крім того, випуском облігацій внутрішньої державної позики на суму понад 14 мільярдів гривень.
«Приплив кредитів від Міжнародного валютного фонду й інших офіційних кредиторів і руху валютного курсу, як і раніше будуть залишатися основними факторами, що впливають на показник борг-до-ВВП. Нещодавно ми поліпшили наш прогноз валютного курсу до 27 гривень за долар станом на завершення 2016 і 2017 років (із 29 гривень за долар і 30 гривень за долар відповідно), але знизили прогноз чистого припливу коштів від офіційних кредиторів до 4 мільярдів доларів цього року – 0,7 мільярда доларів наступного року (з 7,3 мільярда доларів і 2,6 мільярда доларів відповідно). З огляду на переглянуті показники, ми очікуємо, що відношення державного боргу до ВВП залишиться на рівні близько 80% на кінець 2016 року і знизиться до 75% 2017 року», − резюмувала економіст.

Коментарi

Коментарiв