Співпрацю з МВФ не можна будувати за рахунок населення, − експерт

217
18 травня поточного року в Україні завершує свою місію делегація МВФ. Експерти проаналізували результати співпраці й її наслідки.

Заступник міністра фінансів України Юрій Буца в коментарі Радіо Свобода повідомив, що українській стороні вдалося узгодити з місією Міжнародного валютного фонду всі питання щодо оновленого меморандуму про співпрацю. Тим не менше, низку законопроектів відповідно до вимог МВФ Верховна Рада розгляне лише протягом тижня.
Один із необхідних законопроектів ВРУ навіть не змогла додати до порядку денного – йдеться про зміни до Митного кодексу стосовно оптимізації територіальних фіскальних органів. За словами голови Комітету Верховної Ради з питань податкової й митної політики Ніни Южаніної, його розгляд відхили вже 4 рази: 
«Із депутатами треба розмовляти, особливо з членами профільного комітету. І з’ясувати дослівно, яка вимога МВФ щодо структурної реформи Державної фіскальної служби в частині митниці, дослівно перекласти значення всіх слів, які вказані у вимозі МВФ. І потім з’ясувати, чи це саме вказано в проекті закону. На погляд наших колег-депутатів і членів комітету в тому числі, текст законопроекту містить дещо більше, ніж вимагає Фонду».
Голова Комітету економістів України Андрій Новак спрогнозував, що уряд отримає черговий транш від МВФ, оскільки виконав дві основні вимоги. Він наголосив, що Фонд у першу чергу вимагав від української влади платоспроможного малодефіцитного бюджету, проте як саме це досягають – зовсім інше питання.
«Усі без винятку українські уряди цю проблему вирішують виключно за рахунок підвищення цін, тарифів і збільшення податкового навантаження. Влада не бачить, що «Нафтогаз» – це найбільша корупційна схема, а його дефіцит вирішують виключно за рахунок підвищення цін і тарифів. Українські уряди не роблять справжньої пенсійної реформи з переходом із однорівневої солідарної системи на трирівневу, а вирішують цю проблему тільки через підвищення пенсійного віку або оподаткування пенсіонерів. Українські уряди не вирішують проблем корупції та хабарництва на митниці, а подають в черговий раз будь-які зміни, будь-яку псевдоактивну діяльність як вимоги МВФ. Тобто вирішення проблем платоспроможності державного бюджету українськими урядами здійснюється, м’яко кажучи, не на користь українських громадян, простих споживачів», – підкреслив Новак.

Коментарi

Коментарiв