Україна обігнала майже всю Європу за податками

284
Згідно з результатами дослідження систем оподаткування у світі аудиторської компанії PWC і Світового банку, Україна має одні з найвищих податків на підприємства серед країн Європи і найскладніший процес їх сплати.

У статті для Голосу Америки Тетяна Ворожко зазначає, що Загальний податковий тягар стандартної української фірми або підприємства становить понад 52.%. До цього показника належать прямі й непрямі податки на всіх рівнях. Підприємці, аби не виплатити їх, повинні витрачати близько 350 годин, здійснив 5 фінансових операцій. Відповідно, за рівнем простоти механізму сплати податків Україні отримала 109 місце зі 189 країн.
Підприємства Російської Федерації витрачають на це значно менше часу – менше 170 годин на рік. Крім того, віддають менше частину свого прибутку, а саме 47%. Загально кількість податків у Сполучених Штатах Америки сягає менше ніж 445, у той час як витрачають на це 174 годин. 
Швеція посіла 37 місце в рейтингу простоти сплати податків, хоча цей показник там вищий, ніж у США – 49.1%. Крім того, у цій державі на відміну від Штатів існує безкоштовна освіта й медичні послуги, а також оплачувана відпустка для догляду за дитиною. 
Чи не найскладніша ситуація в африканських Коморах, де рівень податків становить 216%. Не значно краща ситуація і в Аргентині, де цей показник становить майже 138%, проте найбільші труднощі доводиться долати підприємствам Болівії, де задля того, аби віддати 83.7% своїх прибутків, необхідно витратити 1025 годин і здійснити понад 40 фінансових операцій.

Коментарi

Коментарiв