Експерт закликав відмовитися від порад МВФ

270
Економічний експерт Олександр Охріменко проаналізував можливість підвищення заробітних плат в Україні до 1 тисячі євро й назвав перешкоди на шляху фінансового розвитку населення.

На думку експерта, рівень заробітних плат в Україні залишається низьким у першу чергу у зв’язку з постійною зміною влади. За його словами, кожна нова команда краде лише більше, ніж її попередники, тому змінити щось можуть лише кардинальні реформи.
Економіст наголосив, що українська влада повинна перестати слухати поради Міжнародного валютного фонду й нарешті звернути увагу на досвід тих держав, які успішно розвиваються.
«Мінімум, який треба зробити Україні: створити ринок землі, повноцінні вільні економічні зони, як у Туреччині і Польщі. Необхідно також розвивати ділові відносини з усіма країнами, насамперед, з азіатськими – Китаєм, Індією. Це дійсно може забезпечити зростання експорту, нові робочі місця і велику зарплату», – підкреслив Охріменко.
Він також спрогнозував, що в разі розвитку найкращого сценарію українці зможуть очікувати заробітних плат на рівні 1 тисячі євро не раніше ніж через 10 років: «Приклад Польщі, Туреччини показує, що досягти такого рівня можна не менш, ніж за 10-20 років. У Польщі в 90-ті роки минулого століття зарплата була менше 100 доларів. Країна пережила досить тривалий період кризи, і фактичне зростання там почався 1997 року. У Туреччині, економічне зростання в якій почалося в 1995 році, зараз середня зарплата становить понад 1 тисячу доларів».

Коментарi

Коментарiв