МВФ може скасувати наступний транш для України, − Atlantic Counil

252
Провідний експерт американського аналітичного центру Atlantic Counil Андерс Аслунд зазначив, що в разі неспроможності України ухвалити всі 19 законів відповідно до вимог МВФ, Фонд може не надати в липні цього року третій кредитний транш.

Нагадаємо, тривалий час у співпраці Міжнародного валютного фонду й України спостерігалася певна криза, у зв’язку з чим держава досі не отримала черговий кредитний транш. Проте 18 травня місія МВФ завершила свою роботу в Києві й заявила, що питання щодо програми фінансування нарешті узгодили.
Тим не менше, Аслунд наголосив, що у цій ситуації немає приводу для оптимізму, оскільки Фонд поставив жорсткий ультиматум українській владі: «Очевидно, вони були не дуже задоволені тим, що побачили в Києві, тож місія зажадала від України значну кількість так званих «першочергових кроків», а, фактично, законів, які треба провести через парламент для того, що МВФ провів засідання ради директорів. І вони сказали, ми не будемо організовувати це засідання у червні (як планувалось раніше), а, можливо, десь у липні, якщо український уряд зможе здійснити ці «першочергові кроки».
В офіційній заяві місії чомусь не вказано, яких саме кроків нині Міжнародний валютний фонд очікує від України. Експерт нагадав, що раніше МВФ вимагав від української влади ухвалення 19 законів.
«Якщо вони не будуть ухвалені, Україна не отримає 1,7 мільярда доларів допомоги від МВФ, а також не отримає коштів, які обіцяли США та Європейський Союз, оскільки обидві ці програми фінансування прив’язані до затвердження економічної політики Міжнародним валютним фондом», − цитує Голос Америки Аслунда.
На його думку, керівництво Фонду вже зрозуміло, що український уряд потрібно ставити в жорсткі умови виконання домовленостей і серйозного контролю:
«Найважливіше для українського уряду – це питання за межами компетенції Прем’єр-міністра. Це правова реформа й реформа прокуратури. Дві найбільші проблеми в Україні, бо ти не маєш права на майно, бо немає добре працюючої правової системи, і ти не можеш отримати нормальну зарплату. Це основні проблеми у бізнесі в Україні. Жодна сучасна економіка не може так функціонувати. Більша стурбованість – це проблеми у правовій системі. Змінити це – відповідальність Президента».

Коментарi

Коментарiв