Українську деревину вивозять до Європи для H&M та IKEA

373
На Євросоюз припадає 70% українського експорту деревини

Із України до ЄС імпортують більше незаконної деревини, ніж із будь-якої іншої країни світу, більше ніж із країн Латинської Америки, Африки та Південно-Східної Азії, разом узятих. Про це свідчить доповідь британської організації Earthsight, що вивчає проблеми незаконного вирубування лісів – передає DT.UA.

Earthsight протягом останніх двох років досліджувала проблему нелегальних лісозаготівель в Україні й назвала доповідь «Причетні до корупції. Як компанії-мільярдери та уряди ЄС не можуть  впоратися з проблемами українських лісів».

Згідно з висновками Earthsight, український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в 1 мільярд євро 2017 року, незважаючи на мораторій на вирубування лісу в Україні та регламенти й сертифікації ЄС.

«Наші дані говорять про те, що сотні державних компаній беруть участь у систематичному, свідомому порушенні широкого кола правил під час заготівлі лісу», – підкреслили автори дослідження.

Дослідження 18 лісозаготівельних ділянок у чотирьох найбільших лісозаготівельних регіонах України показало, що від 67 до 78% рубань є невиправданими, а отже незаконними.

На країни Євросоюзу припадає 70% українського експорту деревини.

Після запровадження в Україні мораторію на експорт лісу-кругляка на першому місці серед імпортерів українського дерева, за інформацією Earthsight, компанія Egger, другий у світі за обсягами виробник дерев’яних панелей, її два найближчі конкуренти – Kronospan і Swiss-Krono, а ще польська целюлозна фабрика, яка входить до найбільшої в світі паперової корпорації International Paper.

Дослідники зафіксували поставки українського кругляка чеськими целюлозними заводами, один із яких належить транснаціональній корпорації Mondi (виробляє паперову упаковку), а інший – виробнику віскози компанії Lenzing.

«Попри розміри цих компаній, в ЄС їхні назви мало хто чув. Але більшість європейських споживачів куплять продукцію, вироблену з поставленої ними сировини. Деревину румунської фабрики Schweighofer використовують для виробництва товарів, які продаються в Ikea. Egger, Swiss-Krono і Kronospan не тільки є постачальниками Ikea, а й поставляють більшу частину пиломатеріалів, дерев’яних плит і підлог, які продають мережі DIY Wickes та Homebase у Великій Британії, компанії Hagebau, Obi та Hornbach у Центральній Європі і французькі мережі Leroy Merlin і Castorama. International Paper випускає папір для HP, Canon і Xerox, який продають у супермаркетах у всій Європі… Одяг, вироблений із волокна Lenzing, продають у більшості мережевих магазинів одягу ЄС, включаючи H&M», – ідеться в дослідженні.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв