Нацбанк підозрюють у розтраті 12 мільярдів гривень

270
1 червня 2016 року НАБУ розпочало розслідування факту щодо підозри керівництва Національного банку України у змові під час виділення кредитів рефінансування для 7 банків загальною сумою близько 12 мільярдів гривень.

ТСНінформує, що Національне антикорупційне бюро України звернулося до Солом’янського районного суду Києва з проханням надати дозвіл на вилучення необхідної документації щодо рефінансування НБУ відповідно до кримінального провадження, відкритого 27 квітня поточного року.
Згідно з результатами досудового розслідування, правоохоронцям вдалося встановити факт змови керівництва Національного банку з представниками банків «Київська Русь», «Дельта Банк», «Міський комерційний банк», «Автокразбанк», «Південкомбанк», «Терра Банк», «Банк Таврика». Станом на 2 червня 2016 року всі вищезгадані фінансові установи вже на грані ліквідації.
Відповідно до рішення суду, детективами НАБУ надали тимчасовий доступ до необхідної документації, проте заборонили їх вилучення. Крім того, відомству відмовили в доступі до документів про рефінансування банків «Фінанси і кредит» і «Хрещатик», мотивуючи цю резолюцію ненаданням доказів про «фінансові операції, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення».
Додамо, минулого року НАБУ відкрило кримінальне провадження у зв’язку з підозрою глави Національного банку України Валерії Гонтаревої у зловживанні службовим становищем, проте вже у квітні цього року з очільниці НБУ зняли всі звинувачення.

Коментарi

Коментарiв