Жахливі дороги і погані водії: експерти назвали причини високої смертності на дорогах

538
Високий відсоток ДТП за участю молодих водіїв обумовлений відсутністю у них необхідного досвіду і поганою підготовкою в автошколах

Молоді водії, погана підготовка в автошколах та жахливі дороги є основними чинниками високої смертності в дорожньо-транспортних пригодах в Україні. Про це йшлося під час круглого столу, організованого Українсько-Ізраїльським інститутом стратегічних досліджень ім. Ґолди Меїр, передають Українські Новини.

Директор інституту Альберт Фельдман зазначив, що проблема високої смертності в ДТП стоїть в Ізраїлі так само гостро, як і в Україні. Зокрема, у 8-мільйонній країні в 2016-му і 2017-му роках фіксувалася загибель у ДТП близько 300 людей щорічно.

«З точки зору статистки, це майже 1 людина на день!», – сказав Фельдман.

На його думку, одна з причин – лояльність ізраїльської каральної системи до водіїв.

Щодо України, то однією з основних причин високої смертності в ДТП експерт вважає поганий стан дорожньої інфраструктури.

«В Україні абсолютно катастрофічна ситуація з інфраструктурою та станом автомобільних доріг», – заявив він.

Водночас голова правління Всеукраїнського партнерства за безпеку дорожнього руху Михайло Берлін зазначив, що Україна щорічно отримує 40 млрд гривень збитків від ДТП, з цієї суми 70% – збитки від загибелі людей.

«Молоді водії роблять істотний вплив на величину втрат від ДТП», – сказав він.

При цьому Міністерство внутрішніх справ не враховує фактор «молоді водії» під час  аналізу причин аварій та не веде відповідну статистику.

За словами Берліна, науковці та експерти встановили, що найбільшої економічної шкоди держава зазнає у разі загибелі чоловіків віком до 28 років. Більш того, експертне співтовариство переконане, що цей фактор є основною причиною істотного зниження населення України.

Берлін також наголосив, що високий відсоток ДТП за участю молодих водіїв обумовлений відсутністю у них необхідного досвіду і поганою підготовкою в автошколах.

У свою чергу, заступник головного лікаря Інституту травматології та ортопедії Роман Деркач звернув увагу на той факт, що в Україні немає єдиної статистики з ДТП.

«У нашій країні немає відповідального за кількість смертей на дорогах», – зазначив він.

За його словами, раніше з цією функцією ефективно справлявся Комітет із забезпеченню життєдіяльності, очолюваний прем’єр-міністром. Деркач також навів статистику, згідно з якою загибель на дорогах громадян від 18 до 60 років є основною причиною смертей 75% громадян.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв