Україна втрачає сотні мільйонів через податкові схеми

377
Приховування прибутків за кордоном коштує Україні приблизно три мільярди євро

Україна втрачає до 750 мільйонів євро щороку через сумнівні схеми уникнення сплати податків. Про це свідчить результат дослідження фракції Лівих та скандинавських Зелених у Європарламенті, передає Spiegel.

Автори дослідження стверджують, що з 2015 до 2017 року експорт залізної руди з України був щонайменше на 20% недооцінений.

За словами експертів, не тільки залізна руда, а й сталь та продукти сільського господарства потрапляють під схеми. Загалом приховування прибутків за кордоном коштує Україні приблизно три мільярди євро.

«Таким чином недонадходження податків до бюджету України щороку сягає 750 мільйонів євро», – зазначено у дослідженні.

Найпоширенішим методом ухиляння від сплати податків визнали встановлення так званої трансфертної ціни. При цьому філіал компанії у країні з більш високими податками, наприклад Україні, продає свою продукцію до відділів тієї ж самої компанії, однак в країнах з нижчими податками за ціною нижчою за ринкову. В результаті компанія надає меншу суму прибутку до оподаткування в Україні.

Результати дослідження особливо важливі з огляду на те, що ЄС від 2014 року надав Україні фінансову допомогу на 11 мільярдів євро.

Видання відзначає, що у Європейському парламенті воліють заплющувати очі на оборудки в Україні та не надто критикувати владу з огляду на російську агресію на Сході країни.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв