Україна демонструє ознаки стабільності, − Stratfor

269
Американська приватна розвідувально-аналітична організація Stratfor, також відома як «тіньовий ЦРУ», оцінила законодавчі й політичні зміни в Україні протягом останнього часу як передумови стабілізації.

Цього тижня Україна продемонструвала кілька позитивних знаків, які сигналізують про стабільність уряду, який зазвичай відомий своєю роз’єднаністю. 2 червня 355 народних депутатів підтримали конституційні зміни, що враховують ключові судові реформи.
Вже 3 червня Президент України Петро Порошенко оголосив, що черговий транш від Міжнародного валютного фонду, співпраця з яким залежить від реформ, буде надано відповідно до графіка вже протягом найближчих кількох місяців. 
Ці події продемонстрували значний прогрес українського уряду, який іще близько місяця тому був ослаблений чварами, чутками й наближався до дострокових виборів. Після приходу до влади після Євромайдану 2014 року правляча коаліція втратила чимало своїх союзників через певні розбіжності, у зв’язку з чим МВФ заморозив фінансову підтримку України, необхідну для порятунку економіки, − йдеться у статті Stratfor.
Новопризначеному главі уряду Володимиру Гройсману довелося долати тиск і ухвалити складні непопулярні рішення – підвищення комунальних тарифів. Якщо нова влада продовжить запроваджувати реформи, вона зробить важливий крок на шляху до розмороження підтримки від МВФ і західних партнерів. У цілому це допоможе досягнути політичної стабільності в державі в майбутньому й подолати високий рівень інфляції й безробіття, що загнали країну у глибоку рецесію.
Тим не менше, Україну чекає ще чимало проблем. Зокрема, йдеться про конфлікт на Сході між українськими силами й російськими найманцями. Сторонам досі не вдалося досягнути компромісу, незважаючи на активні переговори за участі Заходу й Російської Федерації.

Коментарi

Коментарiв