Світовий банк зафіксував позитивні тенденції в економіці України

235
Відповідно до доповіді Світового банку, 2016 року українська економіка повернулася до позитивної динаміки. Зокрема, в першому кварталі аналітики зафіксували зростання ВВП на рівні 0,1%.

Експерти стверджують, що такі показники свідчать про подолання піку рецесії в Україні. Зокрема аналітики відмітили позитивну динаміку показників в західних областях держави, що пов’язано з віддаленістю від регіону, де тривай конфлікт із бойовиками так званих ДНР і ЛНР.
У цілому фахівці Світового банку спрогнозували, що 2017 року відбудеться зростання економіки України на рівні 2% ВВП, 2018 року – на рівні 3% ВВП. Крім того, експерти зробили невтішний прогноз для економіки Російської Федерації.
Із поверненням до позитивного зростання в Росії і Україні, регіональне зростання, як очікується, збільшиться до середнього показника в 2,6% в 2017-2018 роках. Ризики зниження включають геополітичні спалахи, зниження цін на нафту, більш глибокий спад в Російській Федерації, менш сприятливі умови зовнішнього фінансування як тільки настане термін сплати щодо погашення облігацій, а також політичну напругу, – йдеться в доповіді Світового банку.
Нагадаємо, 23 травня цього року перший заступник міністра економічного розвитку й торгівлі України Юлія Ковалів спрогнозувала значно вищі показники зростання ВВП: «Ми очікуємо цього року зростання економіки України, також очікуємо значного зменшення інфляції – приблизно втричі. І 2017 року ми також прогнозуємо зростання економіки України не менш ніж на 4%».

Коментарi

Коментарiв