У Польщі занепокоєні через зменшення кількості українських заробітчан

228
Українці їдуть працювати Чехії, Словаччини та Німеччини

Частина українських заробітчан переорієнтовується на західні ринки праці, зокрема на Чехію чи Словаччину – з цього приводу висловлюють занепокоєння польські роботодавці. Про це повідомляє Rzeczpospolita.

Як зазначається, кількість українців, які платять страхові внески у Польщі, у третьому кварталі цього року зросла до 426 тисяч. Загалом же, за різними підрахунками, у Польщі в даний час працює понад мільйон українців.

«Іноземці й надалі будуть підтримкою для національного ринку праці, однак міграційний потенціал України вичерпується», – стверджують аналітики PKO BP.

Також, зазначає видання, існує можливість відпливу українців до Німеччини.

«Можливо, вже на початку наступного року наші західні сусіди відкриють ширше свій ринок праці для працівників з-за меж ЄС», – зазначає газета.

Згідно з дослідженням Work Service, з Польщі до Німеччини у такому разі можуть виїхати одразу 59% українських заробітчан.

«Це величезна загроза для польської економіки. Упродовж двох-трьох місяців брак кадрів зріс би зі 165 тисяч до півмільйона вакансій», – каже президент компанії з працевлаштування Personnel Service Кшиштоф Інгльот.

«Працівників з України вже зараз переманюють від нас Чехія, Словаччина та Угорщина. Ці країни полегшили умови працевлаштування, пропонують кращі умови праці», – стверджує він.

«Заробітна плата в будівництві різко зростає, робочих рук не вистачає. У 2019 році все тільки погіршиться, тому що українці вирушать на Захід», – побоюється президент компанії Unibep Лешек Голонбєцький.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв