Фахівці сприйняли зростання економіки України як випадковість, − екс-міністр

183
Колишній міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко проаналізував тенденції щодо зростання вітчизняної економіки й констатував скептичне ставлення фахівців до цього факту.

«Коли українська економіка, насамперед, промисловість, продемонструвала перші ознаки зростання вже в лютому цього року, багато фахівців сприйняли цей факт як випадковість і зробили доволі скептичні прогнози на майбутнє. Однак фіксація показників зростання за результатами першого кварталу засвідчує наявність оптимістичних тенденцій для вітчизняної економіки», − зауважив у блозі Лівого берега колишній міністр.
Він також зазначив, що, відповідно до інформації Державної служби статистики України, протягом лютого приріст показників промислового виробництва до минулого року склав 7,8% (або 4% без урахування додаткового високосного дня в цьому місяці), у березні − 4,8%.  Експерт відзначив, що особливо важливу роль у цьому підйомі зіграла металургія − 19% до березня 2015 року.
«Головна причина підйому – зміна глобальних трендів. Світова економіка влаштована таким чином, що динаміка економічного розвитку її флагманів – США і Китаю – суттєво позначається на міжнародних фінансових і товарних ринках. Тож за умов, коли темпи росту в Сполучених Штатах і КНР принаймні не відстають від прогнозованих, для глобальної економічної кон’юнктури це завжди важливий сигнал.
Першими на позитивну статистику з США і Китаю відреагували міжнародні ринки сировини. Зокрема, суттєво піднялася в ціні нафта, метали, руда, а також агропродукція. За винятком чорного золота, вказані товари є традиційними експортними статтями для економіки України, що не могло не відбитися на зростанні доходів від експорту».
Павленко також додав, що нещодавно очільник Національного банку України Валерія Гонтарева оприлюднила інформацію про зростання вартості основних товарів українського експорту. 

Коментарi

Коментарiв