Українцям доведеться прожити 20 років у бідності, – експерт

205
Публіцист Віталій Портніков висловив думку, що на пострадянському просторі триває глобальна криза, а Україна є лише частиною цього процесу.

Портніков звернувся з яскравою й гострополітичною промовою о європейців у рамках за планової зустрічі з метою обговорення майбутнього тимчасово окупованих територій Донбасу й України в цілому – передає Новое время.
«Те, що відбувається сьогодні в Україні – це частина глобальної кризи пострадянського простору. А саме повне вичерпання ресурсу за відсутністю реальних економічних реформ. Першою цей ефект зазнала Грузія перед трояндовою революцією, потім – Молдова, наразі до цього наблизилася Росія та Казахстан. Наступні п’ять років ми будемо свідками глобальної кризи від Ужгороду до Владивостоку із серйозними територіальними конфліктами, десятками тисяч біженців та можливістю змін кордонів. Це буде більше випробування, ніж Близький Схід», – наголосив публіцист у своїй промові.
На його думку, протягом 25 років незалежності Україна не була суверенною державю – вона була перейменованою радянською республікою та російським протекторатом з економічної та політичної точки зору. Протягом останніх двох років ситуація змінилася й Україна вже стала протекторатом Заходу щодо фінансового аспекту. 
«Наразі Україна перебуває в перехідному періоді від кримінальної держави Януковича до демократичної країни європейського зразка. Для того, аби здійснити цей перехід – було потрібно оновити олігархічний склад нашої економіки, бо він таким був і є знизу догори. У нас громадяни так само не хочуть сплачувати податки, як і олігархи! Але цей олігархічний ресурс економіки маже вичерпано, й система не може далі існувати», – констатував експерт.
За його словами, грошей «просто так» Україна вже не отримає, тому українцям так чи інакше доведеться прожити приблизно 15-20 років у бідності: «Для того, щоб допомагати Україні перебудовувати систему, Захід сам має бути взірцем поваги до власних зобов’язань. Поки ми цього не спостерігаємо у зв’язку з кризою європейських інституцій. Ми весь час стикаємось з подвійними стандартами з боку наших західних партнерів. Не може бути справедливим одне ставлення до Молдови щодо надання безвізового режиму, інше – до Грузії та України».

Коментарi

Коментарiв