Олександр Дубинський: «У чиновників НБУ не все добре з головою»

327
Мені інколи здається, що у чиновників Національного банку не все добре з головою. З одного боку, глава НБУ стверджує, що їх усі так хвалять, ледь не вважають найкращим центробанком у світі. З іншого боку, її замісник – куратор банківського нагляду НБУ Єкатерина Рожкова стверджує, що дізналася про схему фіктивного роздування капіталу через австралійський Mejnl Bank лише влітку 2014 року. І це у кращому центробанку світу. 
А ось те, що знаю я: протягом періоду роботи пані Рожкової у «Платинум Банк», її боси Кауфман, Грановський і Гуртовий постійно мали справи з представниками Mejnl Bank, починаючи з 2011 року. Як у схемах надування капіталу, так і у проектах фінансування/виведення капіталу з ізраїльського бізнесу цією групою товаришів.
Більше того, операції з Mejnl Bank тривають і нині. Зокрема, мені відомо про те, що зовсім нещодавно, на початку 2016 року, представники Кауфмана, Гуртового і Шнеерсона зустрічалися з представниками австрійського схемного банку, а саме з Анною Іванніковою, директором із нерухомості недвижимости Meinl European Real Estate 
За дивним збігом обставин зустріч проходила у Празі – місті, куди пан Гуртовий у результаті перевів 3 мільйона доларів компанії Вілліфуд, за що був затриманий ізраїльською поліцією. 
І обговорювалися під час цієї зустрічі саме питання щодо Вілліфуд, а саме покупка бондів Mejnl на 4 мільйона доларів, які пізніше повинні були бути закладеними замість акцій компанії Лідертано – поручителя з депозиту МТС у «Платинум Банк».
Можливо, щоб не виглядати по-дурному, пані Рожковій варто розпитати пана Гуртового про деталі цієї операції? А також з’ясувати, які ще операції формальні чи неформальні власники «Платинум Банк» і Фінбанку проводили через Meinl Bank, і навіщо (а, головне, кому) привозили самого Юліуса Мейнла на зустріч до Києва? Рано чи пізно випливе усе. І буде незручно. 
 

Коментарi

Коментарiв